Motornieuws: 2026 KTM SX-serie

Nadat KTM gisteren trots wist te melden dat de productie in Mattighofen eindelijk weer in z’n geheel is opgestart, presenteren ze vandaag hun nieuwe 2026-crossers. De KTM SX-reeks is vanaf augustus 2025 verkrijgbaar bij de KTM-dealers. Er staan voor 2026 in totaal 10 modellen op het programma. De KTM Sportminicycles zijn de KTM 50SX, KTM 50SX FACTORY EDITION, KTM 65SX en de KTM 85SX. Het twee- en viertakt-gamma: bestaat uit de KTM 125SX, KTM 250SX, de KTM 300SX, de KTM 250SX-F, de KTM 350SX-F en de KTM 450SX-F.
Gesterkt door het succes in de GP’s, waar KTM het in de MXGP en MX2 enorm goed doet en in beide klassen kanshebber is op de wereldtitel, zien ze de toekomst blijkbaar weer zonnig tegemoet. De instellingen en configuratie van de full-size KTM SX’s en KTM SX-F’s zijn gebaseerd op die successen. Afhankelijk van het land waar de SX-machines verkocht worden kunnen de uitlaten trouwens verschillen in verband met de geluidsdecibelgrenzen. De nieuwste modellen zijn te herkennen aan hun vernieuwde oranje kleurstelling, waarbij de hoofdkleur en graphics nu ook een paarse tint hebben op de tankspoilers en vorkbeschermers. Het frame is gepoedercoat in zwart met een bijpassend zwart zadel.
KTM heeft de radiatordop aangepast om deze meer gestandaardiseerd te maken en gemakkelijker toegankelijk te maken. Waar van toepassing zijn alle brandstofinjectie-units voorzien van een nieuwe beschermkap voor de koppeling in de leiding wat de duurzaamheid verhoogt en het onderhoud vergemakkelijkt. De tweetakt KTM SX’s hebben een verbeterde kabelboom-geleiding en aanpassingen van de bevestigingspunten.
De Sportminicycles blijven een hoeksteen van de ontwikkeling en geven jonge rijders de tools om hun reis te beginnen, van de eerste rondjes op de elektrische KTM SX-E-modellen tot racevooruitgang met de KTM 50SX en KTM 85SX. De KTM 50SX en KTM 65SX profiteren van een nieuwe WP XACT AER-voorvork met een vernieuwd luchtpatroon en afdichtingsconcept voor betere demping, controle en algehele prestaties. De radiatordop is aangepast, net als bij de grotere KTM SX-modellen. De kroonplaten voor de KTM 50SX, KTM 65SX en KTM 85SX hebben nu dezelfde sleutelmaat als de full-size KTM SX’s en een verbeterde afdichting tegen het binnendringen van vuil en water. De gaskabel is minder gevoelig geworden voor knikken en vervorming dankzij een nieuwe stabilisatiekap.
De 2026 KTM 65SX kreeg ook een vernieuwd koppelings-bevestigingssysteem. In alle KTM SX-modellen zorgt een nieuwe, lasergesneden uitlaatflenspakking voor meer betrouwbaarheid. De KTM 85 SX heeft een nieuwe achterrempedaal gekregen met twee instelmogelijkheden voor de lengte. De KTM 50SX Factory Edition is voorzien van READY TO RACE KTM PowerParts-componenten en een replica-kleurstelling van het fabrieksteam.
Bij de grote crossmodellen bleven de aanpassingen vooral qua uiterlijk met nieuwe in-mold graphics en een andre kleurenschema. Manfred Edlinger, Head of Motocross Development: “We zijn nu in het vierde jaar van de huidige generatie KTM SX-modellen en het derde jaar voor de 50SX en 65SX en het tweede jaar voor de KTM 85SX. De motoren worden steeds beter, omdat we maatregelen en veranderingen doorvoeren om ervoor te zorgen dat we voor alle rijders de eerste keuze blijven. Het hele full-size assortiment is opnieuw ontworpen, maar we hebben ook manieren gevonden om de KTM Sportminicycles te verbeteren.”





































